Zaproszenie na wykład dr. Marcina Fabjańskiego pt. Buddyzm: wyzwalająca introspekcja
Dodany 19/05/2020 o 12:31 przez MF

Instytut Filozofii Wydziału Humanistycznego zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład dr. Marcina Fabjańskiego pt. Buddyzm: wyzwalająca introspekcja.

Będzie to drugi z czterech wykładów cyklu: Antyczne terapie: cztery modele rozkwitania. Głęboki, medytacyjny wgląd w naturę własnego umysłu, to spécialité de la maison szkoły buddyjskiej. Aby taki wgląd sprowokować, musimy prowadzić etyczne życie, unikać krzywdzenia innych czujących istot i ćwiczyć się w konkretnej sztuce introspekcji, zwanej bhavana. Buddyzm, inaczej niż część nauk stoickich, jest propozycją przede wszystkim dla kogoś, kto nie znajduje wielkiej przyjemności w aktywności społecznej i szuka źródła szczęścia w kontemplacji prowadzącej do zrozumienia głębokich mechanizmów natury. To sztuka kultywowania siedmiu czynników przebudzenia: uważności, dogłębnego badania, witalności, radości, spokoju, koncentracji i bezstronności, możliwa także w dzisiejszym świecie.

Termin wykładu: 21 maja (czwartek), godzina 17.15.

Wykład odbędzie się w formie zdalnej o godzinie 17.15. W trakcie spotkania będzie można zadawać prowadzącemu pytania na czacie. Link do transmisji:  https://youtu.be/0ZMuE-a8exg Wydarzenie obecne jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2307620559540239/

Copyright (c) 2013-2023 by Instytut Historii. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by