Inf. na temat zdalnej formy studiowania w IH UŚ (od 23 III 2020)
Dodany 20/03/2020 o 09:11 przez MF

Szanowni studenci historii (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych), turystyki historycznej oraz środkowoeuropejskich studiów historycznych:

zgodnie z decyzją władz rektorskich UŚ, w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego od 23 marca do odwołania przechodzimy w znacznej części przypadków na tzw. nauczanie na odległość. Formę takiego kształcenia zadeklarowała większość wykładowców (z wyjątkiem ćwiczeń z obsługi ruchu turystycznego dr. A. Mękarskiego, zajęć projektowych dr K. Wilczok, ćwiczeń z historii państwa i prawa dr. P. Dudy oraz wszystkich zajęć z prof. R. Koziakiem). Szczegółowe plany zajęć w okresie „przejściowym” znajdą Państwo na stronie https://us.edu.pl/wydzial/wh/student-wh/

Powinni Państwo we wszystkich przypadkach być „podpięci” pod zajęcia w systemie USOS. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie proszę zgłaszać administracji IH UŚ (katarzyna.iwanow@us.edu.pl oraz elzebieta.gebka@us.edu.pl). Prowadzący zajęcia powinni się z Państwem kontaktować w celu uzgodnienia formy zajęć. Wszelkie formy zdalne powinny uwzględniać dzień i porę zajęć, wynikającą z harmonogramu. Oczywiście jeśli kontakt dotyczy wyłącznie wymiany mailowej to wystarczy, by odbywał się we wskazany dzień, jeśli np. wideokonferencji – to zdecydowanie także planowanych godzin spotkania. W przypadku niejasności proszę kontaktować się z wykładowcami (przypominam, że pracownicy UŚ mają konta zbudowane według wzoru: imie.nazwisko@us.edu.pl). Bardzo prosimy o wyrozumiałość i daleko idącą wolę współpracy w tym zakresie. Sytuacja jest naprawdę wyjątkowa.

W przypadku pytań i wątpliwości bardzo proszę o kontakt mailowy. Życzę skutecznej edukacji oraz zdrowia.

dr hab. prof. UŚ Maciej Fic – dyrektor kierunków przy IH UŚ.