Propozycja zaangażowania w projekty Centrum Obsługi Studentów
Dodany 25/11/2019 o 20:50 przez MF

Szanowni Państwo,

w związku z realizowanym przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projektem „Studia i co dalej? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” dofinansowanym ze środków UE, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów dr hab. prof. UŚ  Ryszard Koziołek ogłosił rok akademicki 2019/2020 rokiem Wielkiego Badania Kompetencji wśród studentów naszej Uczelni. W związku z tym faktem zwracamy się o przekazanie nauczycielom akademickim (którzy prowadzą zajęcia, wykłady bądź seminaria ze studentami 2 lub 3 roku studiów I stopnia, 1 lub 2 roku studiów II stopnia oraz 4 lub 5 roku studiów jednolitych magisterskich) informacji o Wielkim Badaniu Kompetencji z prośbą o rozpowszechnienie tej wiadomości wśród swoich grup zajęciowych.

Udział w Wielkim Badaniu Kompetencji możliwy jest po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego (co jest wymogiem projektowym): https://formularze.us.edu.pl/kompetencje. Po dokonaniu zapisu, student otrzyma test do wypełnienia online.

W przypadku zainteresowania grupy co najmniej kilku studentów prosimy o kontakt z Biurem Karier w celu umówienia dogodnego terminu na przeprowadzenie badania bezpośrednio na Wydziale bądź w siedzibie Rektoratu. Możliwe jest zrealizowanie badania dla całej grupy studentów podczas wybranych zajęć dydaktycznych w razie zainteresowania prowadzącego.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Wielkim Badaniem Kompetencji bądź realizacją projektu „Studia i co dalej? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” prosimy o kontakt mailowy z Biurem Karier bk@us.edu.pl lub telefonicznie pod numerami telefonów 32 359 20 32 / 32 359 19 82. Osobami kontaktowymi w tej sprawie są Pani Małgorzata Biylnik, Ewelina Kaleta, Ewa Cetnar-Tkaczyk – doradcy zawodowi dedykowani studentom poszczególnych wydziałów.

Trwają  także intensywne przygotowania do 4. Edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. W tym roku po raz pierwszy do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy dyrektorów oraz nauczycieli szkół województwa śląskiego, dla których przygotowaliśmy możliwość współpracy jako „PROMOTOR ŚFN”.  Promotorzy Śląskiego Festiwalu Nauki to osoby aktywnie uczestniczące w życiu społecznym, popularyzatorzy nauki, pracujący zawodowo z młodzieżą, pasjonaci potrafiący swoim zaangażowaniem zarażać innych. Promotor ŚFN, to osoba, która pełni funkcję doradczą, pomaga w analizie i ewaluacji Festiwalu, ale także aktywnie go promuje w swoim otoczeniu.

Powołując się na Państwa doświadczenie w pracy z kreatywnymi i aktywnymi nauczycielami chcielibyśmy prosić o pomoc w propagowaniu tej inicjatywy dostępnymi dla Państwa kanałami informacyjnymi wśród wszystkich nauczycieli, z którymi Państwo współpracują.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl/zostan-promotorem-sfn Rejestracja do programu otwarta będzie do 4 grudnia br. Koordynatorem programu jest aleksandra.labocha@us.edu.pl