Podpisanie umowy o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a Gminą Wolin
Dodany 14/11/2019 o 10:12 przez MF

We wtorek 12 listopada br. delegacja Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego (w składzie: dyrektor Instytutu prof. dr hab. Jerzy Sperka, dyrektor Kierunków IH dr hab. Maciej Fic oraz z-ca dyrektora Kierunków IH dr hab. Jakub Morawiec) gościła w Wolinie, gdzie doszło do podpisania umowy o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a Gminą Wolin i związanymi z nią instytucjami kultury (Muzeum Regionalnym im. A. Kaubego, Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Centrum Słowian i Wikingów). W imieniu UŚ umowę parafował dyrektor IH UŚ prof. dr hab. Jerzy Sperka, Gminę Wolin reprezentowała Burmistrz Ewa Grzybowska.

Umowa przewiduje wspólne działania naukowe, dydaktyczne oraz popularyzatorskie. Ze strony UŚ umowę będzie realizować Instytut Historii.