Wizyta historyków z Katowic w Bańskiej Bystrzycy
Dodany 18/11/2018 o 16:08 przez MF

W dniach 13-15 listopada 2018 roku na zaproszenie kierownika Katedry Historii Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy przebywali pracownicy naszego Instytutu: dyrektor IH prof. dr hab. Jerzy Sperka oraz dr hab. Piotr Boroń, dr hab. Maciej Fic i dr hab. Jakub Morawiec.
W spotkaniu obok gospodarzy i delegacji IH UŚ wzięli także udział reprezentanci Katedry Historii Uniwersytetu Ostrawskiego z Republiki Czeskiej. Oprócz promocji i ewaluacji wspólnych Środkowoeuropejskich Studiów Historycznych podczas pobytu na Słowacji historycy z IH UŚ wzięli także m.in. udział w spotkaniu z prezydentem Słowacji Andrejem Kiskom, a dr hab. J. Morawiec wygłosił w Bańskiej Bystrzycy i Zvoleniu prelekcje poświęcone tematyce średniowiecznej Skandynawii.