Wizyta historyków z Katowic w Ostrawie
Dodany 20/04/2018 o 20:20 przez Administrator

W dniach 5-6 kwietnia 2018 roku na zaproszenie dziekana Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Ostrawskiego w Republice Czeskiej przebywali pracownicy naszego Instytutu: dyrektor IH prof. dr hab. Jerzy Sperka oraz dr hab. Piotr Boroń, dr hab. Maciej Fic i dr hab. Jakub Morawiec.
W sprotkaniu obok gospodarzy i delegacji IH UŚ wzięli także udział reprezentanci Katedry Historii Uniwersytetu im. Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Wizyta związana była z procesem ewaluacji realizowanych od tego roku akademickiego wspólnych Środkowoeuropejskich Studiów Historycznych, podjęto także temat przygotowywanej na koniec tego roku wspólnej konferencji naukowej oraz innych wspólnych projektów.